Zabezpieczenie towaru w transporcie

Luty 15 2019

Zabezpieczenie towaru w transporcie to absolutna podstawa. Nie ma znaczenia tak naprawdę co przewozimy, czy to meble, samochody, ładunki niebezpieczne, czy też ładunki delikatne. Powinny one zostać dostarczone z punktu A do punktu B w niezmienionym stanie, nieuszkodzone. W zależności od rodzajów towarów stosuje się oczywiście różne metody ich ochrony. Tym razem opowiemy po krótce o sposobach zabezpieczenia ostatnich spośród wymienionych, czyli towarów delikatnych. Już teraz możemy zaznaczyć, że w tym przypadku zabezpieczenie towaru w transporcie przede wszystkim obejmuje odpowiednie opakowanie oraz oznaczenie towarów.

Zabezpieczenie towaru w transporcie – opakowanie przedmiotów delikatnych

Niewątpliwie ogromnie ważną rolę w przypadku zabezpieczenia towaru w transporcie odgrywa sposób, w jaki został on zapakowany. Delikatne przedmioty nie tylko powinny być owinięte kilkoma warstwami folii bąbelkowej, ale również zapakowane w solidne, zdecydowanie grubsze niż standardowe kartony. Należy również zadbać o rozmiar pudełek, ponieważ wolna przestrzeń to ryzyko przesuwania się poszczególnych produktów, a w ostateczności ich zarysowania, stłuczenia itp. Stąd też poszczególne elementy w kartonach mimo wszystko powinny ściśle do siebie przylegać. Warto przy tym skorzystać z wypełniaczy w postaci wspominanej już folii bąbelkowej czy też starej gazety lub styropianowych/piankowych kulek. Dzięki temu zyskamy pewność, że zabezpieczenie towaru w transporcie pozwoli uniknąć ewentualnych uszkodzeń.

Zabezpieczenie towaru w transporcie – oznaczenia na pudełkach z przedmiotami delikatnymi

Jak już zostało wspomniane we wstępie zabezpieczenie towaru w transporcie ładunków delikatnych powinno spełniać dwa kryteria. Prócz właściwego opakowania konieczne jest odpowiednie oznaczenie kartonów z delikatnymi towarami. Przynajmniej dwie ściany pudeł muszą być oklejone naklejkami z napisami (przykładowo: „uwaga”, „szkło”) i rozpoznawanymi na całym świecie symbolami. Zamieszczone ostrzeżenia powinny być zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Formularz kontaktowy