Transport drogowy w Polsce

Luty 03 2019

Jak ma się transport drogowy w Polsce ? Czy w przeciągu ostatnich lat drogowy przewóz towarów przeżywa rozkwit czy też jest stopniowo wypierany np. przez kolej, transport morski lub lotniczy? Ile firm spedycyjno-transportowych funkcjonuje obecnie w naszym kraju i jak dużą flotą pojazdów dysponują? Czy są to przedsiębiorstwa prywatne czy państwowe? Czy ograniczają swoją usługę do przewozów krajowych, czy też rozszerzają działalność na skalę międzynarodową? Wreszcie jak nasza branża transportowa prezentuje się w porównaniu do pozostałych krajów Unii Europejskiej? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania związane z transportem drogowym w Polsce .

Transport drogowy w Polsce – ogólna sytuacja

Od kilkunastu już lat transport drogowy w Polsce przeżywa dynamiczny rozkwit. Właściwie z roku na rok na rynku przybywa przedsiębiorstw, które świadczą usługę przewozu towarów, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Należy przy tym zaznaczyć, że rozwój ten jest dostrzegalny przede wszystkim w sektorze prywatnym – realizuje on blisko 100% przewozów towarów w transporcie drogowym. Porównując natomiast towary przewożone transportem drogowym do tych, transportowanych pozostałymi środkami komunikacji jest to ponad 80%. Poza tym, coraz więcej firm transportowych zarejestrowanych w Polsce ma w swojej ofercie nie tylko krajowy przewóz towarów, ale również transport międzynarodowy, z którego chętnie korzystają Ci, którzy eksportujących swoje towary do pozostałych krajów Unii Europejskiej. W związku z tym, na dzień dzisiejszych, branża transportu drogowego w Polsce jak najbardziej dorównuje europejskim standardom.

Aston Partner – transport drogowy w Polsce i nie tylko

W poszukiwaniu firmy spedycyjno-transportowej, która kompleksowo zajmie się przewozem towarów tak, na terenie Polski, jak i innych krajów Europy, z pewnością warto zainteresować się ofertą Aston Partner. Jako przedsiębiorstwo transportowe z wieloletnim już stażem i doświadczeniem dysponujemy dość dużą flotą pojazdów dostawczych oraz ciężarowych. W ramach świadczonych usług możemy swoim klientom zaproponować tradycyjny transport drogowy towarów, a także specjalistyczny transport drogowy. Poza transportem drogowym w Polsce zajmujemy się także przewozem towarów na terenie Niemiec, Austrii, Belgii, Holandii, Szwajcarii oraz Włoch.

Formularz kontaktowy